(0216) 411 29 73
info@guclukadin.org    

 

Duyurular


Avrupa Birliği Kadın Yenilikçiler Ödülü Başvuruları Açıldı.

Son Başvuru Tarihi: 18 Ağustos 2022 – 17:00:00 CET (Brüksel saati ile)

 
Kadını Güçlendirme Derneği Genel Kurulu 2021

Kadını Güçlendirme Derneği Genel Kurulu 4 Haziran 2021 saat 13:00’de Esentepe Mah. Erkılıç Cad. No:6 Bağımsız İç Kapı:14 Kartal İstanbul adresindeki dernek merkez ofisinde yapılacaktır.

 
Tarım ve Gıda Sektöründe Değişim Yaratan Kadın Girişimci Empowering Women in Agrifood (EWA) programına Başvurular Açıldı.

Tarım ve gıda sektöründe dönüşüm yaratacak inovatif çözümleri olan kadınları desteklemek amacıyla 5 farklı ülkede başlatılan ve 50 kadın girişimcinin katılacağı Empowering Women in Agrifood (EWA) programına başvurular açıldı!

Son Başvuru tarihi: 15 Haziran 2020

 
Ticaret Bakanlığı 4 ayrı proje ile Kadın Girişimciye ihracat konusunda destek veriyor.

Ticaret Bakanlığı Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanı Özge Akkız, KOBİ’lerin % 30’unu kadın girişimcilerin yönetmesine rağmen bunların sadece % 15’inin ihracata yöneldiğini belirtip, “İstatistikler bizi kadınlarımızın neden ihracatçı olmadığını araştırmaya yönlendirdi. Kadınlarımızın finansa erişim, ticarete katılım için bilgi eksiği, networke ulaşım, finansal okuryazarlık ile dijital okuryazarlık eksiği olduğunu gördük. İhracata yönelik destekleri bilmediklerini fark ettik” dedi.

 
KOSGEB ile DOĞTAŞ Kelebek Mobilya Arasında Protokol İmzalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın refaketinde KOSGEB ile DOĞTAŞ Kelebek Mobilya arasında istihdama yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, bakanlıktaki imza töreninde, protokolün özellikle kadın girişimcilerin iş sahibi olmalarının önünü açacak kamu – özel sektör iş birliğiyle hazırlanmış yeni bir iş modeli olduğunu söyledi.

 
Kariyer Planlama Görüşmeleri

1 Nisan 2020 tarihinde kariyerini uluslararası ticaret konusunda iletletmek isteyen 10 üniversite son sınıf öğrencisi ile bire bir kariyer planlama görüşmesi yaptık.

Bize bu konuda destek veren üyelerimizden Sayın Ceyhun Yeşilşerit ve Sayın Derya Ceylan’a teşekkür ederiz